Moje setkání s léčivou tantrickou masáží

Milé ženy,

ráda bych s vámi sdílela svůj příběh o setkání s léčivou tantrickou masáží. Zároveň tím chci poděkovat… poděkovat všem zúčastněným, Universu, které mě vede, mému muži, se kterým jdeme ruku v ruce a čím dál tím víc vidím, že pohádka o zachráněné princezně může být realitou. Děkuji síle přátelství, přátelství se ženami, které mě na mé cestě podporují a drží, kydž mi docházejí síly a dodávají inspiraci kudy dál, jako třeba jít na tantrickou masáž. A v neposlední řadě děkuji Martinovi Pavlíkovi za jeho naladění, citlivost, úctu a profesionalitu.

Zde je můj příběh:

Do Harmony Spa jsem se objednala na doporučení kamarádky, která aktuálně procházela léčebnými masážemi. Změny na ní a v jejím životě, v chování a ve vzhledu byly hmatatelné. A zcela nepokrytě jsem jí začala závidět! Řekla jsem si, že buď se v té závisti utopím a nebo to zkusím. Kromě toho, že se tímto krokem utužilo naše přátelství, tak započala moje cesta k tělesnému prožitku… cesta k sobě.

Sama jsem se dlouhá léta potýkala s nízkým sebevědomím a sebeúctou. Prošla jsem mnohými odblokacemi One brain, rodinnými konstelacemi, šamanským léčení, homeopatií… Mnohému jsem rozuměla, velké množství bolesti vybrečela a transformovala, ale vždy se téma hluboké nenávisti k sobě samé vrátilo. Vracející se myšlenky na téma „jsem ošklivá, tlustá, pro muže neatraktivní, nemám co nabídnout“ mě pokaždé srazily na kolena a já jsem nechápala PROČ? …po těch letech práce sama na sobě.

Pochopila jsem, že potřebuji začít pracovat přes tělo, protože mentálně už s tím víc neudělám. A taky se mi tato domněnka potvrdila.

Už první setkání s tantra masáží bylo velmi silné. Prostá situace, kdy jsem stála tváří v tvář svému terapeutovi, mě přivedla k slzám a uvědomění velkého studu sama za sebe. Vlastní masáže na těle, především má reakce na ně, mi ukázaly, jak jsem stažená, odpojená od těla a neustále „v hlavě“ vše analyzuji a mám pod kontrolou a zároveň vůbec nevnímám své opravdické potřeby na těle a tím pádem ani na duši. Proto ani nemám vytvořené hranice a nevědomky dovoluji ostatním, aby zasahovali do mého vnitřního světa.

Masáž zad jsem byla ještě schopna akceptovat, nikoli si užít, ale masáž přední strany těla a bříška – to byla katastrofa!!!! Především bříško bylo pro mě „nedotknutelné“, protože zhmotňovalo veškeré mé nedostatky, nedokonalosti a cítíla jsme se zcela obnažená a zranitelná.

K celkovému posunu notně přispěla i zpětná vazba od terapeuta, který mi reflektoval své vjemy z druhé strany, neboli to, jak se muži cítí se mnou. Což nebylo nic příjemného, protože jsem to byla já, kdo odmítal muže, nikoli oni mne!

Postupně jsem se dostala k identifikaci hlubokého vzteku na muže, počínaje mým otcem. Ten vztek byl uzamčen v mém těle, v mých buňkách, a pokaždé v kontaktu s muži se automaticky zaktivizoval a ,i když jsem se jej snažila ovládnout vůlí, ovlivňoval mé chování a přistup k mužům. A též mě udržoval v sebe pochybnostech a sebeodmítání.

Postupnou prací se sebou, ať už mentálně nebo tělesně, ten vztek opracovávám a rozpouštím. Hodně mi napomáhá můj manžel, se kterým mohu velmi otevřeně o všem mluvit a společně dělat další kroky i v hlubší intimitě mezi námi.

Od září,kdy jsem s masážemi začala, doteď, kdy jsou to již skoro 2 měsíce od poslední léčivé masáže, se mnohé změnilo – vztah k mému tělu, mé ženskosti a v neposlední řadě vztah s mým mužem. Postupně si uvědomuji, co chci a co ne, kde jsou mé hranice.

Terapeutické masáže považuji za hlubokou transformační cestu, kdy i osoba terapeuta, který mi poskytl důvěru, možnost být co nejuvolněnější a otevřít své pevně skryté bolesti a zároveň mít profesionální odstup a dát podporu i laskavou zpětnou vazbou, hrála důležitou roli. Určitě je to jeden z kamínků do mozaiky mé cesty, za který jsem vděčna, protože mě i našemu vztahu s manželem přinesl velký posun.

Ještě jednou DĚKUJI VŠEM za obrovskou podporu,lásku, laskavost a trpělivost!!!

S láskou M

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Reply: